Kovbojové v Čechách

Ano, tyto sice neobsazují první příčky, těmi prvními jsou hry válečné, pak hororové a sci-fi, ale i western má své zastoupení. Nu, v pohodlí křesla se to drandí na koni v pohodě. To je jasné. Ale co to takhle zkusit doopravdy?
Doopravdy? To se máme stěhovat do USA? Ale ne, i kdybyste to nakrásně udělali, tak přece víte, že éra divokého západu je jednou pro vždy dávno pryč. Drsní mužové s koltem nízko u pasu vymizeli. Stáda bizonů jsme úspěšně vyhubili, stejně jako původní obyvatele. Stát kovbojem se můžete i zde, u nás a třeba jen na víkend, pokud nemáte moc času.
Ano, stačí si najít nějaký statek, nebo ještě lépe westernové městečko, kde vám zapůjčí kostým i koně. A máte to.
Koně na pastvě
Pokud však nestojíte o věci půjčené, a chcete mít vlastní, klidně můžete. Koně vám ustájí kdekoli a vy za ním budete jen jezdit a brávat si jej dle potřeby. Ani vybavení k tomu potřebné není problém si koupit.
Většinou se nezačíná věcmi, které přispívají koňům k čistotě, ačkoli ty jsou nejvíce důležité. Většinou se začíná sedlem. A to je vlastně základ. Dalším je pak ohlávka, to je to, za co budete koně vodit a držet. Tu, stejně jako jiné vybavení můžete zakoupit přes internet, není tak třeba běhat po čertech ďáblech.
Koňské rodeo
Co takové ohlávky pro koně obnášejí? Nu, především musí být pevné, nemůžete ji mít z nějaké “papírové” látky, protože by se zvíře mohlo lehce utrhnout a vy pak museli pěšky za ním. Takže pevnost je na prvním místě. Pak již lze volit varianty. Totiž velikost nebo materiál. Dále lze zakoupit ozdobnou, a to opět v hodně variantách.
V našem případě, budete-li kupovat zde, nejde o strojově dělané výrobky, ale o poctivou ruční práci, která je prakticky k nezaplacení. Zboží je odolné proti otěru, dlouho vydrží a o zdravotní nezávadnosti snad ani nemá smysl psát. Tak vzhůru na nákup a dobré pořízení.

[ssba]