O co se jedná?
Bavíme se tu o alkoholický nápoj, jenž se vyrábí destilací. Kromě naší rodné země se hojně pije i na Slovensku či Polsku, což je vlastně střední Evropa. Ovšem konzumací stále vládne naše Morava. Obvykle má okolo 50 % a to je opravdu slušná hodnota obsahu alkoholu. Její výroba je dost snadná a spousta lidí ji dělá doma. Stačí vzít čisté, a hlavně uzrále ovoce, které se vloží do sudů a nechá okolo 7 týdnů kvasit. Většinou se odstraní i pecky. Doba kvašení je pouze orientační, takže u různých typů ovoce se může mírně lišit. Je také dost ovlivněna teplotou. Celý tento proces má za následek výsledný obsah alkoholu, takže se musí dodržovat všeobecné zásady a co nejlepší podmínky, protože jen tak se dočkáte kvalitního nápoje. Poté tuto vykvašenou směs zavezete do palírny, kde proběhne proces destilace. Ten se provádí ideálně za teploty okolo 89 stupňů celsia.
Původ
Poklud bychom se chtěli podívat na vůbec první výrobu tohoto pití, tak bychom se museli přesunout v čase až do 14. století. V tomto období se pálilo v Bulharských klášterech z rostliny rakije. Ve výsledku mělo pití zlatou barvu. Později se rozšířilo až k nám na Moravu. Dnešní značku, jenž má kořeny a tradice v 17. století je Rudolf Jelínek. Ten je nám znám dodnes, protože se vyskytuje jeho jméno na řadě lahví od slivovice.
Meruňkovice
Pokud nemáte potřebné ovocem čas či prostor, tak si můžete pohodlně kvalitní slivovici pohodlně zakoupit. Dokonalým příkladem je chutná Meruňkovice. Vyrábí se z kvalitních a uzrálých meruněk, které jsou nádherně oranžové. Výsledný produkt je potom vysoce kvalitní a má příjemnou chuť a vůni. Tu poznáte zejména lehkým nádechem pecek, a především vůní meruněk. Je to ideální pití po výborném jídle. Ovoce je ze špičkové odrůdy, takže dále už nemusíte o ničem pochybovat. Nejčastěji se výrobky prodávají v půllitrových flaškách a při troše štěstí zakoupíte i limitovanou edici.